Bilinçaltı Küp Oyunu | Degisimehazirim.com
arkaplan
Hoşgeldiniz, ücretsiz üye olmak için tıklayın
 

Bilinçaltı Küp Oyunu

Secret’s Of The Cube” kitabıyla gün yüzüne çıkmış, yüzlerce yıl önce insanların karakterlerini tahlil etmek için kullanılan bu oyunu sizlere hatırlatmak, benliğiniz hakkında cevap bulacağınız bu oyunu birlikte oynayalım.

Oyuna başlamadan önce kısaca bilgi verelim. Bu oyun bilinçaltından yararlanarak insanların gerçek kişilerini ortaya koymaktadır.
Bu oyun esnasında gözlerinizi kapatarak hikayede söylenenleri hayal edin. İsterseniz, aralarda durarak notlar alabilirsiniz.
Tamamını dinledikten sonra sayfanın alt kısımını okuyarak bilinçaltınızın size sunduğu aynayı göreceksiniz.

Önce play düğmesine basarak dinleyin.

 

Bilinçaltı Testi

 

divider

Bilinçaltı Testi2

divider

Çöldeki ilk nesne küp sizi temsil etmektedir.

küpNe kadar büyük bir küp hayal ettiyseniz Ego’nuz o kadar büyüktür. Eğer küp saydamsa, açık bir insansınız. Ailenizden ve arkadaşlarınızdan birşey saklamazsınız. Eğer küpün içi görülmüyorsa, özel bir insan olduğunuz ve kendiniz hakkında çok fazla konuşmak istemediğiniz anlamına gelir.

Eğer gördüğünüz küp, katı sağlam bir malzemeden yapılmışsa, güçlü. Eğer yumuşak ise, duygusal kolayca olaylardan etkilenebilen bir kişi olduğunuz anlamına gelir.

Küp, yerde duruyorsa ayakları yere sağlam basan bir insan, eğer havada sallanıyorsa hayalci bir kişisinizdir. Eğer küpü 3 boyutlu hayal ettiyseniz derin bir kişiliğe, karşıdan görünen bir küp gördüyseniz daha yüzeysel bir kişiliğe sahipsiniz.

Eğer küp çölün ortasında ise, bu sizin dikkatli birisi olduğumuz anlamına gelmektedir.

Küpün rengi, kişiliğinizi göstermektedir. Açık renkler pozitif bir insan olduğunuzu koyu renkler ise genelde negatif biri olduğunuzu göstermektedir.

Siyah renkli küp; otorite,  zarafet, bilgelik

Beyaz renkli küp; objektiflik, ön yargısız kişilik

Kırmızı renkli küp; baskın güçlü, enerjik kişilik

Sarı renkli küp; dikkatli  ve optimistik olduğunuzu

Yeşil renkli küp; sevecen, zengin bir kişiliğinizin olduğunu

Mavi renkli küp; bilginizi, sadakatinizi, sakinliğini

Mor renkli küp, lüks, zenginlik

Kahverengi ise dengeli olmaya kaşılık değil.

divider

Merdiven arkadaşlarınızı temsil etmektedir. Merdiven küpe ne kadar yakın ise arkadaşlarınızda size o kadar yakındır. Eğer merdiven küpe dayalı merdivenduruyorsa, bazı arkadaşlarınız size güvenmekte ve istekleri doğrultusunda sizden yardım beklemektedirler.

Eğer merdiven küpten uzak ise, ya çok arkadaşınızın olmadığı ya da size yakın olan kişileri arkadaş olarak görmediğiniz anlamına gelmektedir.

Merdiven rengi arkadaşlarınızın kişiliğini yansıtmaktadır. Bu küp renginde olduğu gibi kişilik tipleri ile benzerlik göstermektedir.

divider

At hayatınızdaki ideal partnerinizin ve ilişkiniz hakkında bilgi vermektedir.

atEğer vahşi bir at gördüyseniz bu, partnerinizi özgürlük vermeniz. Eğer bağlı bir at ise, bu partnerinizi her zamandan kontrol altında tutmak istemeniz ve ne zaman ne yaptığını bilmek
istediğinizi sembolize eder. Eğer at küpe bağlı ise bu sizin çok bağlı bir kişi olduğunuzu gösterir.

At ile küp arasındaki mesafe sizin ilişkinizdeki yakınlığı temsil etmektedir. Atın davranışları, sizin hayatta nasıl bir partner istediğinizi belirtmektedir.

Eğer at koşuyor halde ise, partnerinizle birlikte seyahat etmekten keyif aldığınız, eğer sabit duruyor ise çoğunlukla evde zaman geçirmekten hoşlandığınızı göstermektedir.

Ayrıca atın duruşu ve fiziksel görünüşü, ideal partnerinizin fiziksel görüşünü sembolize etmektedir.

divider

fırtınaFırtına hayattaki zorlukları temsil eder.

Fırtına ne kadar büyük ise hayattaki olayları büyüttüğünüz, daha küçük ise pozitif bir insan olduğunuzu ve kolaylıkla sinirlenmeyen ya da siniri çok çabuk geçen bir insan olduğunuz anlamına gelir.

Ayrıca, fırtına hayattaki gündelik problemlerinizi yansıtmaktadır. Eğer fırtına geçici görünmüyorsa, bu gerçek hayatta yaşadığınız problemlerdeki yaklaşımınızı sergilemektedir. Büyük bir fırtına ise, şuanda hayatınızdaki büyük problemler yaşamakta olduğunu sembolize etmektedir. Küp ile fırtına arasındaki yakınlık ise bu problemin sizi ne kadar etkilediğini göstermektedir.

Tavsiye Edilen Konular:

Konuyla İlgili Etiketler:

“Bilinçaltı Küp Oyunu” için 6 Yorum

 1. ayşe dedi ki:

  kendimi yansıttığım doğru

 2. gül dedi ki:

  Çok güzel bir çalışma

 3. orkun dedi ki:

  takdire şayan

 4. selcan dedi ki:

  İlginç.. Ama doğru!

 5. Aydoğan dedi ki:

  Sonuçlardan mutluluk duydum, teşekkürler…….

 6. Ceyhun dedi ki:

  Vay, ben mahvolmuşum da haberim yokmuş resmen 🙂

Bir Cevap Yazın