Bilinçaltının Dili Alfa Frekansı | Degisimehazirim.com
arkaplan
Hoşgeldiniz, ücretsiz üye olmak için tıklayın
 

Bilinçaltının Dili Alfa Frekansı

Alfa Frekansı ile Bilinçaltı Olumsuz Negatif Temel Düşüncelere Alternatif Pozitif Temel Düşünce Kalıplarını Kodlayalım…

Beyin ne kadar karmaşık yapıda olsa da, temel taşları oldukça sade ve net olumlu, olumsuz mesaj kokteylinden oluşmaktadır. Söz konusu mesajlar, söylem kalıplarını, söylem kalıpları ise zihin şabonlarını, zihin şablonları da, birer lens gibi kendimize, çevremize ve sosyal ogulara karşı bakış açımızı, bakış açımız ise, kararlarımızı, eylemlerimizi, bu süre gelen karar ve eylemlerimiz ise gerçeklerimizi oluşturur.

Ne düşünürsek onu yaşarız, ne düşünürsek o oluruz, gerçeğinin temelinde yatan da tabi bu insan oğluna has zihin süreç ve düşüncenin yaratıcı gücüdür. Buradaki yaratıcılık gücü, mutlak gerçeklerden ziyade sosyal gerçekleri referans almaktadır.

 


Bilinçaltı mesajları ile başlayan kendimiz ve çevremiz ile sosyal gerçeklerin yaratılmasına kadar devam eden, söz konusu döngüye bireyin müdahale edebilmesinin (arzuladığı ben’e ve hayata ulaşabilmesinin) başarılı yolu, temel taşlara odaklanmasından geçmektedir. Eğer hayatınızda sizi engelleyen birşeylerin olduğunu düşünüyorsanız, bunun kendiniz olduğunuzu bilmelisiniz. Bir diğer deyişle, bilinçaltınıza kodladığınız temel inançlarınızdır, yani zihin yapınız. Temel taşları ( bilinçaltı söylem kalıpları) değişmeyen bir zihin, sürekli aynı olaylarla, aynı engellere takıldığına şaşırmamalı, ziraa o engelin kendisidir. Her seferinde, sağlıklı, fit görünümlü vücut için hevesle başlayıp başarıya ulaşmadan süreci sonlandırmasına neden olan, çevre faktörleri değil, değişmeyen bilinçaltı şablon yapısının kısır döngüsüdür.

Alfa Frekans ile Bilinçaltının Yeniden Programlanması

Beyin çok fonksiyonlu mucizevi bir organdır. Beynin en önemli üç fonksiyonu, bilgi alma (absorb etme) ve absorb edilen bilgiyi muhafaza etme ve edinilen bilgileri var olan bilgiler ile uyumlama (çatışma yönetimi).

Söz konusu fonksiyonların her biri, beynin farklı evrelere geçmesine neden olur.

Beta Evresi

Örneğin, gündüz işteyken, araba kullanırken, genel olarak beynin aktivitelerinin yoğun olduğu dönemde, beyin, var olan bilgiyi muhafa etmek için beta evresine geçer. Beta evresinde, ego en üst seviyeye çıkartılır. Bunun en önemli nedeni, zihinsel fonksiyonların, rutin işleri gerçekleştirme amacına odaklanmasını sağlamaktır. Yeni mesajların edinilmesi, var olan bakış açısını, değiştirme olasılığını taşıdığı için, savaşa giren bir ordunun cephede yeni komutan atanmasının ordunun planları doğrultusunda etkinliğini ve verimliliğini azaltacağı varsayımı gibi, yeni mesajları kabul etmekte, bilinç muhafazakar davranmayı yeğler.

Bu nedenle beta evresi, bilinçaltının yeni mesajlar edinerek, kişisel gelişim-değişimini sağlaması için uygun değildir.

Not: Beta evresindeki beyin, beta frekanslarını yayar, bu da 13-25Hz’e denk gelmektedir.

Alfa Evresi Bilinçaltının Anahtarı

Rutin işlerin tamamlandığı, zihnin rahatladığı dönemde zihnin girdiği evredir alfa evresi. Artık beyin, ikinci fonksiyonunu : bilgi edinmeyi veya almayı yerine getirmek için gerekli altyapıyı sağlamıştır. Alfa evresi aynı zamanda süper öğrenme evresidir. Söz konusu evrede, bilinç, muhafazakar tavrını bırakarak, olumlu, olumsuz mesajların bilinçaltı tarafından edinilmesine izin verir. Savaş esnasında, stratejik plan revizasyonu yapmak için karargaha çekilmiş baş komutanlar gibidir. Bunu aslında bir çok kez hepimiz bilinçli veya bilinçsiz yaşarız. Bazen 1 saatlik bir çalışmada, herhangi bir konuyu çok rahatlıkla beynimiz edinir, başka zamanda ise, beki çok daha basit bir konuyu iki iç defa çalışmanıza karşın hafızanız almaz.

Alfa evresine giren beyin, alfa frekansları yaymaya başlar bunun dengi ise 7-12Hz dir.

Bilinçaltının, olumlu mesajları edinmesi için en uygun evre alfa evresidir. Fakat, stres faktörü, dış etkenler bir çok bireyin uyuyuncaya kadar alfa evresine girmesine engel olabilmektedir. Bu durumda, birey kendi bilinçaltı şablonlarını yeterli derecede yenileyemeyecektir.

Bunun iki önemli olumsuz sonucu vardır.

  1. Değişen çevresel koşullarla uyumlu zihinsel altyapı revizasyonunu sağlamakta yetersiz kalma
  2. Kendini olumsuz etkilediğini düşündüğü, bilinçaltına hapsolmuş, kişisel gelişim ve değişimine imkan tanıyamama

Bio-Frekans Bilinçaltı Telkinleri, binoral vuruş tekniği ile oluşturduğu entegre edilmiş alfa frekansının, subliminal olumlamalar ile kombine edilmesi sonucu, zihin alıcı konuma getirilerek, bilinçaltının hedef doğrultusundaki olumlamaları, “muhafazakar bilinç” bariyerini safdışı bırakar doğrudan bilinçaltı tarafından edinilmesini sağlamaktadır.

Bilinçaltının Anahtarı Alfa Frekansı ile Bilinçaltınızı Lehinize Kodlayabilirsiniz. Unutmayın, kişisel gelişim-değişimin en önemli unsuru temel taşlara müdahele edebilme yeteneğidir.

Telkin CD

Tavsiye Edilen Konular:

Konuyla İlgili Etiketler:

Bir Cevap Yazın