Kuantum Düşünce Yöntemi ve Cinsellik ile İlgili Temel İnançlar | Degisimehazirim.com
arkaplan
Hoşgeldiniz, ücretsiz üye olmak için tıklayın
 

Kuantum Düşünce Yöntemi ve Cinsellik ile İlgili Temel İnançlar

Negatif Bilinçaltı Kodu: ” Cinsellik kötü, ayıp ve günahtır, cinsel arzularımı hissediyorum, cinsellik kötü birşeydir, dolaysıyla ben kötüyüm”

Pozitif Bilinçaltı Kodu: ” Ben cinsel arzulara sahip, ruhsal bir varlığım”, “Cinsel arzu doğamdır, doğam eksiksiz ve iyidir, cinsel arzularımı hissetmem iyidir dolayısıyla ben iyiyim”

Cinsellik, küçük yaşlardan itibaren, genelde ayıp veya günah şeklinde niteledirilen insanın doğal arzu eğilimidir. Daha küçük yaşlarda, cinsel organ ve cinsellik ile ilgili konu açıldığında, karşılaşılan tepki, cinselliğin kötü, olumsuz, ayıp veya günah olduğu yönündedir. Doğasında cinsel eğilimi olan insan bunu hissetmeye başladığı zaman, bu tepkiler karşısında, bilinçaltında kodlarmaları oluşturmaya başlar.

“Cinsellik kötü bir şeydir, ben kötü ayıp olan birşeyden zevk alıyorum,  ben olmaması gereken bir şeyden zevk aldığıma göre kötü biriyim”

“Bu durumda olmaması gereken bir duyguyu içimde barındırıyorum”

Cinselliği inkar etmek, veya cinsel arzularını hissetmemeye çalışmak, bireyin kendi doğasını yani enerji kaynağını reddetemesine sabep olur.  Doğasında olan cinsel duyguları bastıran, zihin yapısı, aynı zamanda insan doğasının sunduğu bir çok diğer güzelliği; hayat enerjisi, neşe, dinamizm eğilimini de bastırarak, bireyin hayatı boyunca  doğasıyla barışık olmamasını, dolayısıyla güç kaynağını biyolojik bedenine indirgemiş olması anlamına gelir.

Halbuki, cinsellik, sevgi ile harmanlandığı zaman, insan doğasının en güzel enerjilerinden birini oluşturarak, ruhsal varlık olan insanın tüm kapasitesini ortaya koyması için kaynak sağlar.

Cinselliği doğası olarak kabul eden ve bu doğrultuda yaşayan insanın, bilinçaltına yapacağı öztanım kodlaması; “Ben cinsel arzuları olan bir varlığım, cinsel duygularım doğal kimliğimin bir unsuru, dolayısıyla BEN İYİYİM” şeklinde olacaktır.

Özfarkındalığını elde etmiş insanın, “Ben Kötüyüm” gibi bir öz tanımlama yapması imkansızdır, ziraa insan doğası zaten kusursuz ve iyidir. Önemli olan özfarkındalığı elde etmektir.

Doğası ile barışık olan birey, BEN İYİYİM söylemini bilinçaltına kodlar, bu doğrultuda özgüven, özsaygı, yaşam motivasyonu ve cinsel güven gibi başarıyı destekleyen en temel insan özelliklerini edinmiş olacaktır. Buna karşın doğası ile barışık olamayan zihin yapısı, devamlı, kendini reddetmek, vücudu ile zihninin söylem çakışmaları ile boğuşur. Zihninde kendisi ile barışık olamayan, kendini devamlı sabote etmeye mahkum kılmıştır.

Kuantum Düşünce Yöntemi : Pozitif ve Negatif Temel İnançlar

Tavsiye Edilen Konular:

Konuyla İlgili Etiketler:

Bir Cevap Yazın