Motivasyon ve Başarı | Degisimehazirim.com
arkaplan
Hoşgeldiniz, ücretsiz üye olmak için tıklayın
 

Motivasyon ve Başarı

motivasyonBaşarının tek kelime ile gereği motivasyondur. Hayır, çalışmak, zeki olmak, özgüven ya da başka herhangi bir olguya başarının temel nedeni değildir. Hepsi motivasyonun kişi üzerinde yarattığı birkaç sonuçtur. Peki başarı motivasyon ise nedir bu motivasyon? Bu gücün farkında mıyız?

Dünyanın en başarı insanlarına bakalım. Yola başladıklarında ellerinde hiç bir şey olmayan  onlarca alim, devlet adamı, düşünürden bahsediyoruz. Onlar için herşey çoğu zaman bir farkındalık ile başladı. Bazıları atomu fark etti, bazıları hücreleri, bazıları insanları ikna edebilmeyi. Sonrasında ise motive olarak sonuca ulaşan yolda yürümeye başladılar. İnsanlara, ne kadar çalıştığını değil yaptıklarına ne kadar inandıklarını göstermek çoğu zaman daha etkili oldu. Böylece Çanakkale geçilmedi, ya da ekmek alacak parası olmayan insanlar büyük savaşlar kazandı.

Başarının ortaya çıkışı için motivasyon gereklidir diyoruz. Ancak motivasyonun ilk kuralı, insanın kendini yapabileceklerine ikna etmesidir. Ara hedefler ile her an heyecan yaratılarak motivasyon diri tutulmalıdır.

Doğru motivasyon ile başarıya ulaşmamıza engel olacak hiç bir şey yoktur.

Tavsiye Edilen Konular:

Konuyla İlgili Etiketler:

Bir Cevap Yazın