Steve JOBS, Kuantum Başarı | Degisimehazirim.com
arkaplan
Hoşgeldiniz, ücretsiz üye olmak için tıklayın
 

Steve JOBS, Kuantum Başarı

İnsanlık tarihi boyunca milyonlarca kişi çeşitli ihtiyaçları karşılamak için ürünler tasarlamış, satmıştır. Ancak pek azı Steve Jobs’un önderlik ettiği APPLE kadar fazla eve girip insanların beğenisini kazanmıştır. Jobs şüphesiz son 50 yılın en önemli tasarımcıdır.

2000 yıllarının başında uzun zaman önce bıraktığı üniversiteden mezun olurken, Jobs insanlığa başarısının kaynağını sundu.

” Bir şeye güvenmelisiniz – tanrıya, cesaretinize, kaderinize, hayata, karmaya, herhangi bir şeye. Bu yaklaşım beni hiçbir zaman yolda bırakmadığı gibi hayatımı da bütünüyle değiştirdi.”

Üniversite hayatında beş parasız olan Jobs, kendine olan güveni ile başarıyı günden güne üzerine çekmiştir ve bunun şans olmadığını APPLE’ın başına ikinci defa geçerek herkese göstermiştir. O, inandığı başarının kendisine ulaşacağını yani Kuantum Çekimi anlamış ve bunu hayat felsefesi edinmişti.

“Asla yılmayın, vazgeçmeyin, inanın!” diyordu Jobs.  Başarıya olan inancı onun biliçaltındaki en büyük olumlamaydı. Bu nedenle vazgeçmiyordu. İlk kanser teşhisi konulduktan sonra bile başarıya olan olan inancı 6 aylık ömrünü 10 yıl’a çıkardı.

İnsanların başarıya ulaşmaları şans değildir. Onların başarıyı kendine çektikleri gerçeği kaçınılmazdır. Çekim yasası kusursuz çalışmaktadır.

 

Burak ERDAL

Tavsiye Edilen Konular:

Konuyla İlgili Etiketler:

Bir Cevap Yazın