Kuantum Düşünce Yöntemi Nedir | Degisimehazirim.com
arkaplan
Hoşgeldiniz, ücretsiz üye olmak için tıklayın
Gelişim Sözlük
 

Kuantum Düşünce Yöntemi Nedir

Kuantum Düşünce Yöntemi Nedir

Kuantum düşünce yöntemi, bireyin kendi sosyal gerçeklerini, kendi düşünce gücü ile oluşturduğunun farkındalığına ulaşması sonucu, bilinçaltına bilinçli ve sistemli bir şekilde hükmetmeyi prensip edinerek, zihin haritasını kendi özvarlığı lehinde programlamasına yönelik eylemler bütünün temsil ettiği bir düşünce sistemidir, bir yaşayış şeklidir.

Kuantum Düşünce Yönteminin temelini, kuantum fiziğinin en önemli bulgusu olan; gözlemcinin veya düşünen varlığın fiziki ve sosyal dünya gerçeklerini şekillendirme gücü yatmaktadır. Bir diğer deyişle; kuantum fiziğinin bulguları, düşüncenin yaratıcı gücünü kanıtlamış ve kuantum düşünce yöntemi meşruluk kazanmıştır.

Felesefe olarak ele aldığımızda; Kuantum düşüncenin temelinde kainatta ikili form şeklinde bulunan enerji kutuplarından, insanoğlunun kullanımına açık; sevgi ve korku enerji ikili enerji formunun, düşünme yeteneğine tabi tutularak, sevgi lehinde kullanımı yatmaktadır.

Teknik olarak ele aldığımızda; kuantum düşünce yönteminin temelinde; kuantum olumlama düşünsel eylemi yatmaktadır. Kuantum olumlama cümleleri şeklinde adlandırabileceğimiz bu düşünsel ve sözel eylemler pozitif düşüncenin öneminin farkındalığından türemektedir.

Pratikte; kuantum olumlamaların tekrarlı ve sistemli bir şekilde kullanılması sonucu, olumlu düşünce kapasitesine sahip bir zihin zemini oluşturularak, kuantum düşüncenin yegane amacı olan; bireyin zamanla, iradesi ile pozitif yönde değişen zihin yapısının, tüm karar ve davranışlarına yansıması ve nihayetinde bireyin mutlu ve başarılı sosyal ve profesyonel bir hayata kendi düşünce gücü ile gerçekleştirmesidir.

Konuyla İlgili Etiketler:

Bir Cevap Yazın